Słoneczne chwile w Zakopanem

Home

To menu | To search

Home › Rejestracja numeru ubezpieczenia społecznego

Rejestracja numeru ubezpieczenia społecznego

, 13:34 - Permalink

Dla osób, które chcą pracować w UK bardzo ważną wiadomością będzie to żeby zarejestrować swój indywidualny numer ubezpieczenia społecznego. Wiele osób, które dopiero, co przyjechały do tego pięknego kraju nie wiedzą jak się za to wszystko zabrać.

Nie ma się, co dziwić nowy kraj to nowe wyzwania. Nie możemy ogarnąć się z całą sytuacją, często nie znamy dobrze języka angielskiego, a tu jeszcze trzeba ten numer załatwiać. Gorsza wiadomość jest taka, że nie można tego zrobić przez telefon czy przez Internet. Nie można wybrać inne opcji jak osobiste stawienie się w urzędzie. Niestety kolejna zła wiadomość jest taka, że wypełnienie formularza nie da tutaj nic. Konieczne będzie wybranie się na rozmowę w cztery oczy z urzędnikiem. 

 
Business_013.jpg

 

Przy naszej słabej znajomości języka angielskiego na samą myślą już nam się słabo robi. Tak ma wielu Polaków, którzy przyjeżdżają do UK chcą spróbować czegoś nowego, a tu nagle na swojej drodze spotykają taką przeszkodę i nie wiedzą, co mają dalej robić.

Jak ułatwić sobie to zadanie?

Trzeba znaleźć polskiego księgowego w UK. Wtedy on nam pomoże. W jaki sposób? Pójdzie z nami i wszystko razem pozałatwiamy. Wtedy nie trzeba będzie się niczym stresować. Umówi nas na konkretny dzień i będzie po problemie. Wiele osób korzysta z usług księgowego, który jest na tyle dobrze przygotowany, że szybko nam pomoże. Będziemy mieć numer ubezpieczenia społecznego i będziemy legalnie pracować w UK. Jeśli chcemy zasiłek albo chcemy pójść do lekarza to bez tego numer nie możemy tego zrobić. Warto, zatem zaraz po przyjeździe przyjechać do księgowego i pozałatwiać te wszystkie sprawy. Im szybciej otrzymamy numer tym lepiej. Ten numer przyda nam się również w urzędach skarbowych, dlatego warto go mieć. Pomoc znajdziemy na stronie ksiegowy w Londynie. Mamy tutaj firmę księgową, która od lat zajmuje się pomaganiem swoim rodakom, dlatego możemy wykorzystać okazję i się z nimi skontaktować. Dowiemy się, jakie musimy mieć ze sobą dokumenty i jak cała rejestracja będzie wyglądała.