Słoneczne chwile w Zakopanem

Home

To menu | To search

Home › Spółka cywilna w UK

Spółka cywilna w UK

, 18:00 - Permalink

Jeśli mamy kilka osób, które chcą założyć firmę w UK to spółka cywilna będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie ma tutaj tak wielu formalności do wypełniania jak w przypadku firmy Limited, dlatego jeśli chcemy się sprawdzić w nowej roli to takie rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane, bo wiele na tym zyskamy.

Musimy tylko pamiętać, że tylko osoby samozatrudnione mogą założyć spółkę cywilna. Jeśli chodzi o dzielenie się zyskami z partnerami to trzeba będzie opracować stosowną umowę, z której wszystko będzie jasno wynikało i nie będzie prowadziło to do konfliktów. Partnerzy, którzy tworzyli spółkę mogą sami wszystkim zarządzać, ale mogą również mieć własnych pracowników. Wadą spółki cywilnej jak każdej innej formy samozatrudnienia jest to, że niestety, ale za błędy odpowiadamy swoim prywatnym majątkiem. Nie ma znaczenia czy mamy dom, samochód czy sporo pieniędzy na koncie to wszystko może przepaść.

Własna spółka cywilna w UK

Prowadzenie spółki cywilnej zobowiązuje nas to prowadzenia pełnej księgowości i składania deklaracja podatkowych do skarbówki. Podatku spółka nie płaci, ale deklaracje trzeba będzie złożyć. Jeśli dochody spółki nie przekraczają 81 tysięcy funtów to nie ma konieczności rejestrowania się, jako podatnik Vat. Jeśli ta kwota jest przekroczona to trzeba tego dopilnować. W przypadku spółek wylanych działających w branży budowalnej konieczne będzie zarejestrowanie jej w systemie CIS.

biuro-uk__4_.jpg
Prowadzenie spółki cywilnej nie jest skomplikowane, ale na pewno trzeba się na tym znać. W takiej sytuacji wiele osób korzysta z pomocy firmy księgowej. Mogą tym samym liczyć na doradztwo i pomoc na każdym kroku. Wszystkie osoby, które prowadzą albo zamierzają prowadzić spółkę cywilną mogą wejść na stronę Capital Business Links - księgowość w UK. Tutaj znajdziemy firmę, która takim firmom jak nasza pomaga. Możemy wybrać kompleksowe usługi oznacza to, że zajmą się praktycznie wszystkim, co wiązane z prowadzeniem naszej spółki cywilnej, a my dzięki temu będziemy o wiele bardziej spokojni.